Ilość:

  Ilość:

   Nutrilite™ All Plant Protein dostarcza wysokiej jakości białka roślinnego, dzięki czemu zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na ten składnik oraz zapewnia dodatkowy zastrzyk energii*. 

   Zalety

   Białka są nazywane budulcem życia, ponieważ występują w każdej komórce organizmu, gdzie naprawiają uszkodzenia i biorą udział w procesie budowy nowych komórek. Podobnie jak rama stanowi główny element nośny roweru, tak białka pełnią funkcję podstawowego materiału budulcowego mięśni i kości. Jednak nadwyżka białek nie jest magazynowana w organizmie, dlatego należy je regularnie dostarczać wraz z pożywieniem. Jeśli Twoim głównym źródłem białka są mleko, jaja, ser i czerwone mięso, jesteś wegetarianinem bądź też stosujesz specjalną dietę, możesz nie dostarczać z pożywieniem odpowiedniej ilości białka.

   Nutrilite™ All Plant Protein to zrównoważona i zdrowa alternatywa dla tradycyjnych źródeł białka, zawierająca wszystkie dziewięć aminokwasów egzogennych, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Nutrilite™ All Plant Protein jest bardzo wygodny i łatwy w stosowaniu, ponieważ może być dodawany do potraw i napojów, a przy tym nie zmienia ich smaku. Spróbuj wymieszać łyżkę proszku tego suplementu ze smoothie wypijanym po zakończeniu treningu.

    

   Warto wiedzieć

   • Jedna porcja zawiera mniej niż 0,5 g tłuszczu.
   • Lekkostrawny.
   • Produkt nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.
   • Niektóre rodzaje produktów spożywczych są bogatym źródłem białka, lecz jednocześnie zawierają dużo cholesterolu, tłuszczów nasyconych, soli i kalorii. Nutrilite™ All Plant Protein to alternatywa dla tego typu produktów, pozyskiwana z soi, pszenicy i grochu.
   • Jedna łyżka stołowa zawiera 8 gram białka. Każdy z nas potrzebuje przynajmniej 0,83 g białka na kilogram masy ciała dziennie. Oznacza to, że osoba o wadze 60 kg potrzebuje około 50 g białka dziennie.*
   • Preparat można łatwo dodawać do ciepłych lub zimnych potraw i napojów — nie ma wpływu na ich smak. Warto wypróbować go ze smoothie wzmacniającym witalność, orzeźwiającym koktajlem migdałowym lub smoothie wiosenna detoksykacja?
   • Dostarcza zbilansowaną ilość wszystkich dziewięciu aminokwasów egzogennych. Aminokwasy egzogenne to aminokwasy, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Są to histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan i walina.
   • Odpowiedni dla wegetarian.
   • Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

   * Białko wspomaga utrzymanie prawidłowego stanu kości i masy mięśniowej. https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/120209.

    
   ŚREDNIA ZAWARTOSĆ  W PORCJI (10 g)  W 100 g
   Wartość energetyczna 170 KJ/40 Kcal 1700 KJ/400 Kcal
   Tłuszcz 0,48 g 4,8 g
     w tym kwasy tłuszczowe  nasycone (kwasy nasycone)  0,06 g 0,6 g
   Węglowodany 0,32 g 3,2 g
     w tym cukry 0 g 0 g
   Białko 8 g 80 g
   Sól 0,23 g 2,3 g
   Niezbędne aminokwasy
   Izoleucyna 390 mg 3900 mg
   Leucyna 660 mg 6600 mg
   Lizyna 510 mg 5100 mg
   Metionina i cysteina 220 mg 2200 mg
   Fenyloalanina i tyrozyna 750 mg 7500 mg
   Treonina 310 mg 3100 mg
   Tryptofan 120 mg 1200 mg
   Walina 400 mg 4000 mg
   Histydyna 210 mg 2100 mg
   • Osoby, które nie spożywają odpowiedniej ilości mleka, mięsa, sera lub innych pokarmów bogatych w białko.
   • Osoby, które dużo ćwiczą.
   • Osoby, dla których ważny jest poziom kalorii i tłuszczu.
   • Osoby, które nie spożywają regularnie posiłków, spożywają małe porcje lub czują, że powinny spożywać więcej białka.
   • Dzieci powyżej 3. roku życia, młodzież, osoby starsze, kobiety w ciąży i karmiące piersią – wszyscy, którym potrzebna jest większa dawka białka.

   Zalecane spożycie

   Wedle potrzeb dodać jedną kopiastą łyżkę stołową* (około 10 g) proszku do mleka lub innych napojów. Mieszać energicznie w szczelnie zamkniętym pojemniku przez jedną minutę. Proszek można dodawać również do płatków z mlekiem, zup, sałatek i innych potraw.

   Dodatkowe rady

   Produkt niezalecany dla dzieci poniżej 3. roku życia. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

   Równie ważne jest przestrzeganie zróżnicowanej, zbilansowanej odżywczo diety oraz zdrowy tryb życia.