Program ten nie powstał w celu leczenia jakichkolwiek chorób lub dolegliwości medycznych, w tym alergii. Mając to na uwadze, wprowadziliśmy pewne wymogi odnośnie uczestnictwa, które należy rozważyć przed rejestracją i udziałem w programie bodykey by NUTRILITE. W przypadku chorób lub dolegliwosci medycznych, przed rozpoczęciem uczestnictwa w programie, zalecamy wizytę u lekarza, który określi czy stan zdrowia może stanowić przeciwwskazanie do wzięcia udziału w programie.

Osoby niepełnoletnie oraz osoby, których BMI jest niższe niż 18,5, nie mogą brać udziału w programie bodykey by NUTRILITE™. Kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby, których BMI przekracza 30, przed podjęciem decyzji o stosowaniu programu bodykey by NUTRILITE powinny skonsultować się z lekarzem. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż Amway automatycznie wykluczy z uczestnictwa w programie utraty wagi kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, chyba że lekarz prowadzący zadecyduje inaczej.

Program utraty wagi, w tym Pakiet startowy bodykey oraz Test genetyczny, nie są objęte Gwarancją satysfakcji Amway. Oryginalnie zamknięty oraz nadający się do sprzedaży Pakiet startowy bodykey może zostać zwrócony w ciągu 90 dni od daty zakupu Przedsiębiorcy Amway, a koszt jego nabycia zostanie zrefundowany. Otwarte Pakiety startowe bodykey mogą zostać zwrócone w ciągu 90 dni od daty zakupu jedynie w przypadku, gdy wszystkie elementy nadają się do ponownej sprzedaży, a pudełko z Testem genetycznym jest oryginalnie zamknięte. Prawa gwarancyjne oraz prawo odstąpienia od umowy pozostają nienaruszone.

Uczestnictwo w programie utraty wagi bodykey by NUTRILITE oraz otrzymywanie wyników testu, zaleceń oraz innych informacji, wymaga dostępu do Internetu.  W innym przypadku udział w programie jest niemożliwy. Osobisty kod nie może zostać odtworzony. W przypadku zgubienia osobistego kodu przed pierwszą rejestracją na Platformie bodykey, konieczny będzie zakup kolejnego Pakietu startowego bodykey, aby umożliwić dalsze uczestnictwo w programie.