DoubleX

NUTRILITE DOUBLE X™ & Daily

NUTRILITE Daily i NUTRILITE DOUBLE X to godne zaufania preparaty, które dostarczają organizmowi ważnych witamin i składników mineralnych oraz stanowią bazę dla zrównoważonego sposobu odżywiania. Produkty marki NUTRILITE służą stymulacji naturalnego potencjału organizmu.

image/png;;;Good nutrition makes the difference.png

Właściwe odżywianie ma duże znaczenie

Wszystkie najważniejsze funkcje naszego organizmu są uzależnione od obecności witamin i składników mineralnych, które stanowią element zdrowego stylu życia. Stosowanie diety, która zawiera zróżnicowane warzywa i owoce jest najlepszym sposobem dostarczenia organizmowi codziennej dawki potrzebnych witamin i minerałów.

Jednakże we współczesnym świecie czasami trudno jest spożywać zróżnicowane odżywczo posiłki; jest to spowodowane brakiem czasu lub opuszczaniem posiłków. Świeża żywność zastępowana jest półproduktami, a brak czasu prowadzi do stosowania diety ubogiej w składniki odżywcze. Suplementy diety stanowią wysokiej jakości źródło składników odżywczych, pomagają zbilansować dietę oraz poprawiają ogólną kondycję i samopoczucie.

image/png;;;Which nutrients are important.png

Które składniki odżywcze są ważne?

Samo życie: witaminy

Witaminy są niezbędne dla funkcji metabolicznych naszego organizmu, takich jak przetwarzanie składników odżywczych, tworzenie komórek krwi, hormonów, materiału genetycznego i składników chemicznych w układzie nerwowym. Ze względu na właściwości chemiczne, witaminy dzielimy na rozpuczalne w wodzie i rozpuszczalne w tłuszczach. Witaminy rozpuszczalne w wodzie to witamina C oraz wszystkie witaminy z grupy B. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach to witamina A, D, E i K.

Skuteczni eksperci: minerały

Minerały są bardzo ważne dla procesu wzrostu i regeneracji wszystkich komórek organizmu. Są one niezbędne dla prawidłowego funckjonowania układu nerwowego. Wapń jest materiałem budulcowym kości i zębów i służy ich regeneracji. Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania hemoglobiny (białka znajdującego się w czerwonych krwinkach). Magnez bierze udział w ponad trzystu procesach biochemicznych zachodzących w organizmie!

Naturalna ochrona: antyoksydanty

Wolne rodniki mogą doprowadzić do zniszczenia DNA komórek organizmu poprzez oksydację, która prowadzi do chorób i przyspiesza proces starzenia się. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) chronią komórki organizmu, zwalczając szkodliwe dla nich wolne rodniki. Najbardziej znane antyoksydanty to witamina C i E oraz inne składniki podobne do witamin, takie jak karotenoidy (alfa- i beta-karoten), likopen, luiteina oraz minerały śladowe, np. selen.

Cud natury: fitoskładniki

Składniki odżywcze znajdujące się w roślinach znajdują się również w owocach i warzywach. Dobroczynne właściwości poszczególnych fitoskładników zostały oddzielone, opisane i przebadane dopiero niedawno. Badania przeprowadzone na całym świecie wykazały, że dieta bogata w fitoskładniki może mieć korzystny wpływ na optymalną kondycję i samopoczucie.

Fitoskładniki to naturalne substancje chemiczne znajdujące się w roślinach, które w sposób naturalny chronią organizm i optymalizują działanie najważniejszych witamin.

Multiwitaminy - potrzebne przez cały rok

Pięć porcji owoców i warzyw dziennie. To najważniejsza zasada. Odpowiednia ilość witamin i minerałów skutecznie wspiera układ odpornościowy, stymuluje wzrost i rozwój, jak również wspomaga normalne funkcjonowanie organów i komórek organizmu. Niemniej, ze względu na fakt, że zrównoważone odżywczo posiłki zastępowane są przetworzonym pożywieniem, dostarczenie organizmowi odpowiednich dawek ważnych substancji jest trudne. Alkohol, kofeina i nikotyna również nie pomagają w utrzymaniu odpowiedniej ilości składników odżywczych w organizmie.

Suplementy diety nie stanowią substytutu zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety, ale w skuteczny sposób pomagają uzupełnić niedobór witamin i minerałów, których brakuje w posiłkach. Stanowią solidną podstawę i element dobrze zrównoważonej pod względem odżywczym diety.

Optymalna kondycja i dobre samopoczucie!

W ofercie Nutrilite znajdują się dwa produkty multiwitaminowo-multimineralne, które uzupełniają niedobór składników odżywczych i uzupełnieją dietę przez cały rok:

  • NUTRILITE Daily to wygodny w użyciu suplement diety, który zapewnia organizmowi niezbędne składniki odżywcze.
  • NUTRILITE DOUBLE X to multiwitaminowy i multimineralny suplement diety z fitoskładnikami – to nowoczesna formuła, która wspomaga organizm, kiedy ten potrzebuje tego najbardziej.