image/png;;;foto4.png

Witamy w Amway!

Światowa siedziba Amway mieści się w Ada w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Teren ciągnie się na długości 1,5 kilometra ze wschodu na zachód i obejmuje kompleks 80 budynków liczących łącznie 1,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej i produkcyjnej. W Ada, czyli w małym mieście, gdzie 50 lat temu firma Amway rozpoczęła swoją działalność, pracuje ponad 4 tys. osób spośród globalnej rodziny pracowników liczącej 14 tys osób.

image/png;;;amway1.png

Rich DeVos

W 1959 roku Rich DeVos wraz z Jayem Van Andelem, swoim wieloletnim przyjacielem i partnerem biznesowym, założyli firmę Amway. Firma działa w sektorze sprzedaży bezpośredniej i posiada filie w ponad 100 krajach na całym świecie, oferując możliwości biznesowe ponad 3 milionom Przedsiębiorców Amway. DeVos wspierał również wiele przedsięwzięć sportowych i był między innymi właścicielem drużyny NBA Orlando Magic. Jako uznany mówca i prelegent przemawiał przed setkami tysięcy ludzi na całym świecie. Po transplantacji serca w 1997 roku DeVos został przewodniczącym zespołu prelegentów organizacji United Network for Organ Sharing – centralnego rejestru transplantacji organów w USA.

DeVos wraz z żoną Helen hojnie wpierali szpitale, uczelnie wyższe, uniwersytety i organizacje propagujące sztukę w swoim rodzinnym mieście oraz liczne organizacje w całych Stanach Zjednoczonych. Mieli czworo dzeci i szesnaścioro wnucząt. Ich najmłodszy syn Doug jest Prezesem Amway.

image/png;;;Jay Van Andel.png

Jay Van Andel

W 1959 roku Jay Van Andel wraz z Richem DeVosem, swoim wieloletnim przyjacielem i partnerem biznesowym, założyli firmę Amway. Firma działa w sektorze sprzedaży bezpośredniej i posiada filie w ponad 100 krajach na całym świecie, oferując możliwości biznesowe ponad 3 milionom Przedsiębiorcom Amway.
Van Andel przez całe swoje życie wspierał ideę swobody działalności gospodarczej. Był Przewodniczącym Amerykańskiej Izby Handlu, dyrektorem Jamestown Foundation, amerykańskim Ambasadorem i Komisarzem Generalnym podczas Genoa Expo 1992 oraz Przewodniczącym Heritage Foundation. Poprzez Fundację Jaya i Betty Van Andelów miał bardzo duży wkład w ważne projekty wspierające rozwój gospodarczy, ochronę zdrowia, edukację i sztukę.

Dzieci Van Andela są członkami zarządu Amway. Steve Van Andel był Przewodniczącym Zarządu Amway.